5 טיפים חזקים לשיפור האנגלית שלכם

אנגלית היא שפת המפתח בעולם המודרני בו אנו חיים. לא משנה לאיזו מדינה תסעו, גם אלו שבהן התרבות עדיין לא נפתחה לשפות אחרות כמו צרפת או איטליה, עדיין תוכלו להסתדר עם אנגלית טובה בהשוואה לאם הייתם מגיעים ולא מדברים אנגלית בצורה שהיא לפחות בסיסית.

אנגלית היא שפה שאם יודעים אותה בצורה מעמיקה ויסודית פותחת המון דלתות הן בהיבט האישי והן בהיבט של פיתוח קריירה. אז אם גם אתם מחפשים לשפר את האנגלית שלכם, הנה 5 דרכים מעולות שיעזרו לכם לעשות את זה כמו שצריך.

טיפ מספר 1: מאמר או כתבה בשבוע
כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לאתר חדשות או מגזין אינטרנטי בכל תחום שמעניין אתכם ולקרוא כתבה אחת בשבוע באנגלית. זה יכול להיות כתבה ב- YNET, כתבה בתחום של עיצוב, תזונה, רכב או כל דבר אחר.

טיפ מספר 2: קחו מהכתבה הזו 10 מילים שלא הבנתם
נסו לכתוב על דף לבן 10 מילים שלא הבנתם ולפרש אותן. אלו יהיו המילים שלכן לאותו שבוע. עברו עליהן בכל יום במשך 4 ימים. בימים הבאים, הכניסו כל מילה לתוך משפט והמשיכו לקרוא את המשפטים הללו במשך חודש שלם, עד שתרגישו שהמילים הללו נוספו למאגר המילים שאתם יודעים באנגלית. בשבוע הבא בחרו 10 מילים חדשות וכך הלאה. אם אתם מרגישים שהמאמר שלכם קל מדי, עלו רמה למאמרים קשים יותר אותם תוכלו למצוא באתרים כמו CNN ו- BBC.

טיפ מספר 3: צפו בסדרת טלוויזיה עם תרגום לאנגלית
כולנו רואים טלוויזיה. אז למה לא לנצל את השעה הזו וגם לצפות בסדרה שאנחנו אוהבים וגם לשפר את האנגלית. אולי בהתחלה זה ייראה לכם מוזר, אבל אין לכם מושג עד כמה זה ישפר לכם את השפה. אל תתעקבו על לנסות לפרש כל מילה שאתם לא מצליחים להבין תוך כדי צפייה, פשוט נסו להבין מההקשר.

טיפ מספר 4: חפשו מישהו לדבר איתו
בטוח שמישהו בסביבה הקרובה שלכם בין אם קרובי משפחה, מעגל חברים ראשון או שני מדבר אנגלית ברמה גבוהה. בקשו מאותו אדם אם זה מתאפשר לנהל איתו שיחה שבועית קבועה על מה שנעשה אצל שניכם באותו שבוע. התקפיד שלו יהיה לתקן אתכם והתפקיד שלכם – ללמוד תוך כדי תנועה ולשאול על מילים שאתם לא בטוחים בהן.

טיפ מספר 5: פעם בשבוע כתבו חוויה
אחת לשבוע השקיעו חצי שעה וכתבו חוויה או משהו שקשור אליכם בקצרה – עד 250 מילים. זה יכול להיות חלום שיש לכם, משהו שקרה לכם בעבודה, מקום בו הייתם או כל דבר אחר. את הטקסט העבירו לאדם אחר שיודע אנגלית טובה, בקשו שיעבור על הטקסט ויתקן אתכם במידת האפשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.