שירותי כתיבה

כתיבה וקריאה הם חלק בלתי נפרד מחיינו. לא רק שכולנו צורכים תוכן באופן בלתי פוסק דרך רשת האינטרנט, אנו צמאים למידע ונמצאים בעידן שבו הידע חשוף לפנינו בקלות ונגישות גבוהה ולכן לא מוכנים להישאר סקרנים. שירותי כתיבה הם משהו שצרכנים רבים דורשים כמו גם חברות אינטרנט, חברות שיווק ופרסום, חברות תקשורת, מערכות עיתונות ועוד. אז אילו סוגים של שירותי כתיבה קיימים – על כך בפוסט הבא!.

כתיבת נאומים

כותב נאומים הוא מקצוע לכל דבר ועניין. אנשים שנואמים חייבים להישמע ייצוגיים ולכוון את הנאום שלהם בצורה עניינית לקהל המטרה. לא תופתעו ודאי לגלות שפוליטיקאים למשל לא כותבים את הנאומים לעצמם, אלא אדם מקצועי שעוסק בכתיבת נאומים בתחום הפוליטי, עושה זאת עבורם.

כתיבת קורות חיים

קיימים אנשים שמתמחים בכתיבת קורות חיים. מדובר במסמך שמייצג את הידע והניסיון המקצועיים שרכשנו עם השנים, משקף בצורה כזו או אחרת מי אנחנו ואותו אנו שולחים בעיקר למקומות עבודה אליהם אנו רוצים להתקבל או למסלולים מקצועיים אחרים כמו למשל לימודים בחו״ל.

כתיבת תוכן שיווקי

תוכן שיווקי הינו תוכן שמטרתו להניע לפעולה את האדם שנתקל בו. תוכן שיווקי יכול להיות ניוזלטר פרסומי שקיבלנו במייל ומטרתו למכור לנו מוצר או שירות, תוכן שיווקי יכול להיות טקסט קצר בתוך האתר שמטרתו לגרום לגולש ליצור קשר עם החברה או המותג, תוכן שיווקי יכול להיות גם תוכן בעמוד נחיתה שמאפשר לאדם שקורא אותו להשאיר את הפרטים שלו ואז נציג מטעם העמוד חוזר אליו. תוכן שיווקי הוא לרוב תוכן שמטרתו למכור לכן הוא חייב להיות ממוקד מטרה, קצר, ענייני ומושך.

כתיבת מדריכים

ברחבי הרשת יש סוגים שונים של מדריכים כמו למשל: המדריך להחלפת צמיג בשיטת עשה זאת בעצמך, המדריך לרילוקיישן, המדריך לחיסונים לטיול למזרח, המדריך לפעילויות לילדים ועוד ועוד. מתכונים, כל מה שקשור לבנייה או תיקון של דברים, בחירת בעלי מקצוע – אלו נחשבים למדריכים מקצועיים.

כתיבת תוכן אינפורנטיבי

תוכן אינפורמטיבי הוא תוכן שבא לספק מידע יבש לאדם שקורא אותו וזה יכול להיות במגוון של תחומים. למשל, אם ברצוני להבין אילו תרופות מותר ואילו אסור לצרוך בזמן היריון והנקה, מדובר בתוכן אינפורמטיבי, אם אני מעוניין לסקור את האייפון החדש שיצא ולהבין מה היתרונות והחסרונות שלו לעומת הגלקסי החדש, גם זה תוכן אינפורטמיבי.

 

קיימים סוגים נוספים של תוכן כמו למשל כתיבת תוכן מותאם קידום SEO, כתיבת תוכן לקטגוריות של אתר אינטרנט, כתיבת ברושורים, כתיבת קטלוגים ועוד, לכן כאשר בוחרים חברה לכתיבת תוכן חשוב לבדוק כי היא מתמחה בסוג התוכן בו אנו מתעניינים.