כתיבת תוכן לאתר

״תוכן הוא המלך״ – אחד המשפטים שרצים הכי חזק בעולם האינטרנט בו אנו חיים ולא בכדי. כולנו סופגים מידע בצורה כזו או אחרת בין אם דרך הרשתות החברתיות כמו יוטיוב או פייסבוק ובין אם בגלישה באתרי אינטרנט מסוגים שונים. כמעט כל שאלה שנשאל את מנועי החיפוש, תזכה לתשובה ישירה ולפחות 3 אתרים יספקו לנו מידע מקצועי, מהימן, כזה שאנחנו יכולים לסמוך עליו וזו יכולה להיות שאלה בכל תחום, חיפוש אחר מוצר או שירות.

כתיבת תוכן לאתרים הפכה להיות בשנים האחרונות לאחד השירותים הכי מבוקשים כאשר קהלי היעד שונים ומגוונים החל מחברות לקידום ובניית אתרים אשר מספקות שירותים מהסוג הזה דרך בעלי מקצוע שמעוניינים לחשוף תוכן שיפרסם אותם בצורה טובה ועד חברות או מחלקות שיווק שזקוקות לתוכן שיווקי איכותי במטרה ליצור חשיפה גבוהה יותר לאתר שלהם.

מדוע אתר אינטרנט זקוק לשירותי כתיבת תוכן?

יש לכך שתי סיבות עיקריות.

  1. קידום במנועי חיפוש – וודאי שמעתם את המושג קידום אורגני. מדובר במגוון של פעולות אותן אנו מבצעים במטרה ״לדחוף״ את האתר שלנו קדימה בעמודי מנועי החיפוש בעיקר בגוגל, כאשר התוכן עוזר לנו לעשות זאת על ידי התמקדות במילות חיפוש ספיציפיות הרלוונטיות לאתר שלנו. העלאת תכנים על בסיס קבוע ושוטף תורמת לתהליך הקידום הזה שכן הוא מתבסס על הצרכים של הגולש כאשר אחד מהם הוא תוכן איכותי ומקצועי שתורם לגולש ומאפשר לו למצוא את המידע שהוא מחפש בצורה מדויקת.
  2. כרטיס הביקור של האתר – התוכן שאנו מכניסים לתוך האתר שלנו וזה לא משנה אם זו חנות אינטרנטית המוכרת ציוד לחיות מחמד, אתר המספק מידע רפואי מקצועי, אתר חדשות או אתר בו ניתן לקבל מידע לגבי שיטות שונות לחסוך בעלויות השיפוץ משפיע על האיכות של האתר בצורה בלתי רגילה. המילים שאנחנו שמים באתר הן מילים שכל גולש פוטנציאלי צפוי לקרוא אותן ולכן חשוב מאוד להשקיע בתוכן המופיע באתר שלנו.

איך בוחרים חברה לכתיבת תוכן לאתרים?

חשוב לבחור בחברה אשר מודעת לקריטריונים הנדרשים לצורכי קידום כמו דגשים הקשורים לכותרות מעניינות, מילות מפתח, מענה על שאלות שאנשים נוטים לשאול בתחום מסוים וכדומה. בנוסף, חייבים לבחור בחברה המקפידה על כתיבה בשפה רהוטה מצד אחד ללא שגיאות כתיב ומצד שני שפה שמדברת לגולש בגובה העיניים. אם מדובר בתחום מקצועי כמו משפטים, כלכלה, שוק ההון, תכנות, הנדסה, רפואה או תחומים אחרים הדורשים ידע מקצועי, כדאי לבחור בחברה המספקת שירותי תוכן הנכתבים על ידי מקצוענים מהתחומים הללו.